Kaşıntı sorunlarıyla karşı karşıya olduğunuzda mutlaka doktorunuzadan randevu alarak altında yatan asıl nedenleri öğrendikten sonra tedavi sürecini başlatmalısınız. Bunun yanında paylaşacağımız yöntemleri kullanabilirsiniz.

Limon: Antiseptik, anestetik, anti-enflamatuar ve anti-tahriş edici özelliklere sahip olan limon aynı zamanda sitrik asit ve asetik asit ihtiva etmektedir, bundan dolayı kaşıntı sorunları için alternatif olabilir. Limon suyunu bir pamuk yordamıyla ciltte kaşınan kısma uygulayın. Fakat bu illemi yatmadan önce yapın, uygulamayı yaptıktan sonra güneşe çıkmamaya dikkat edin.

Elma Sirkesi:Elma sirkesi antiseptik, anti-kaşıntı, antifungal özelliklerinden dolayı, kaşıntıdan kurtulmaya yardımcı olabilir. Direkt cilde uygulamayı tavsiye etmiyoruz. Ilık banyo suyuna bir iki bardak elma sirkesi ekleyin, pamuk gordamıyla kaşıntı olan kısımlara uygulayın ve daha sonra saf suyla duş alın.

Ardıç Karpuzu ve Karanfil: Ardıç ile birlikte kullanılan karanfil kaşıntılı bir cilt için mükemmel bir çare olabilir. Ardıç meyveleri etkili anti-inflamatuar özelliklere sahiptir bunun yanında, karanfil kaşıntı hissini azaltmak için uyuşmuş sinir uçları yardımcı olan güçlü bir uçucu yağ içerir.
Bir tencerede tuzsuz tereyağını eritin, başka bir tencerede iki çorba kaşığı balmumu eritin daha sonra bunları iyice birbirine karıştırın. Daha sonra, ardıç meyvesini ve karanfili ekleyerek tekrar karıştırın. Spğuduktan sonra etkilenen kısma sürün.

Bunların başında: hormonlu ve ilaçlı besinler, çiçektozları, ev hayvanlarının kıl ve tüylerini sayabiliriz. Nörodermatitli hastanın genelikle boyun, ense, dirsek boynu, dizboynu vede yüzde görülebilir. Uzman doktorlar doymamış yağasitlerinden linol asidi linolen aside dönüştüren delta- 5-Desaturaz enziminin yetersizliği nedeniyle ortaya çıktığı görüşünde Buna göre ışıldak tohumu-, veya hodan tohumundan eldeedilen doymamış yağasitlerinin etkili olacağı ileri sürülmektedir. Bu doğru olabilir, fakat çöreğin birleşiminde çok az miktarda linolenasit bulunduğu nörodermatoza karşı daha etkilidir. Ladenin birleşiminde linolen asit olmamasına rağmen nörodermatoza karşı çok etkilidir, fakat tek çare Gökçek İksiri ve Laden çayı’dır.

Gökçek İksiri, ZYE ise bağırsak florasını, bağırsak mukozası ve bağırsak pH?sını en ideal duruma gelir. (Bağırsak florasına ve Gastrite bak) Bana göre bütün allerjilerin tek bir sebebi vardır, oda mide ve bağısak mukozanın tahriş olmasıdır. Mide ve bağırsaklarda iltihapalanma ve ülsere sebep olan halicobacter plory ve bağırsaklardaki mantarlar toksik maddeler üretir ve bunlardan en önmeliside histamindir. Bu histamin her türlü allerjinin sebebidir. Mdie ve bağırsaklar tedavi edilmeden allerjiden kurtulmak mümkün değildir. ABD, Japonya ve AB-Ülkelerinde Nörodermatit üzerine yüzlerce araştırma yapılmakta ve kitaplar yazılmakta fakat tedavi edememektedirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir